Obec Lužianky
Dokončite nákup. Doprava je zdarma a doručenie do 10 dní.
Výprázdniť košík
V košíku máte v cene

Cintorín-odpad

Cintorín-odpad
Zodpovedaný

Podnet:

Dobrý deň,

už asi rok máme pri hrobe pohodený veľký kus odpadu zo starého hrobu, momentálne aj črep s kvetom a iné veci ako plechovky od piva a pod. Očakávala som, že pri bežnej údržbe a kosení, pracovníci uvedený odpad odstránia. No do dnešného dňa som sa nedočkala. jedná sa o hrobové miesto mojej mamičky, Marty Kečkéšovej, ktorý sa nachádza pri tujách od zadnej brány železnice. Taktiež mi pán starosta dal prísľub pri osobnom stretnutí, že uvedené tuje sa budú vypilovať avšak do dnešného dňa sa tak nestalo a je z nich veľmi veľa odpadu. Prosím o zabezpečenie, aby uvedené veci boli dané do poriadku.

S pozdravom Bernátová Za porozumenie ďakujem.

Odpoveď:

Dobrý deň pani Bernátová,

 

Na základe Vášho podnetu aj so zamestnankyňou, ktorá má na starosti hrobové miesta sme vykonali tvaromiestnu obhliadku a skonštatovali,  že Váš podnet sa nezakladá na pravde a vyhotovil  som  aj fotodokumentáciu (úvodné foto).

Obec má na starosti  cintoríny (kosenie verejnej zelene),  ale to neznamená, že upratuje jednotlivé hroby. Snáď každý, kto tam má pochovaného svojho najbližšieho, mal by si upraviť a upratať svoj hrob. 

Čo sa jedná tují, sú od Vášho hrobu dostatočne vzdialené (cca 2 m) a nesľúbil som, že sa budú vypilovať, ale že sa na to pozriem  a  upravia sa,  veď  pomaly sa tam nenachádza už žiadny strom, vyzerá to ako kamenné námestie. V čase vegetácie od marca do konca  októbra sa stromy nevypiľujú.

S pozdravom starosta obce.