Preskočiť na hlavné menu Preskočiť na obsah
Preskočiť navrch stránky Preskočiť na koniec obsahu

Spevácke súbory a skupiny

Spevácka skupina Lužiančanka

Spevácka skupina "Lužiančanka" vznikla pôvodne v roku 1993 pod názvom "Jeseň", vedúcou postavou bola pani Anna Poláčiková, následne pani Anna Horková, resp. Alena Kiková.  V roku 2004 sa premenovala na Lužiančanku. V súčasnoti vedie súbor pani Helena Vargová. Spevácka skupina spolupracuje s ďaľšou  speváckou skupinou v našej obci "Lúč", spolupodiela sa na kultúrno-spoločenských akciách v obci, napr. na podujatiach Jednoty dôchodcov alebo záhradkárov. Spevácka skupina Lužiančanka reprezentuje obec nielen doma, ale aj v širokom okolí.  

 

Spevácka skupina Lúč

Spevácka skupina "Lúč" vznikla v roku 1995 pod vedením Evy Jančíkovej. Súbor má zostavených a nacvičených niekoľko pásiem k jednotlivým zvyklostiam a trádíciam v obci. Účinkovali na rôznych slávnostiach a festivaloch. Spevácka skupina pôsobí nielen v obci Lužianky, ale vystupovala aj v zahraničí.

 

Hudobná skupina DIOS 

Hudobná skupina vznikla 1. augusta 1991 v Lužiankach, pod názvom PROMETHEUS. V roku 2004 sa premenovala na súčasný názov DIOS.
Do roku 2000 kedy ukončila svoju činnosť, pôsobila v nitrianskom okolí a vydala 3 CD.

V roku 2016 začala skupina opätovne fungovať a nahrala ďalšie CD. Hudobná skupina DIOS sa zúčatňuje na kultúrnych akciách v obci Lužianky, ako aj širokom okolí.

WEB: https://hudobnaskupinadios.sk/