Preskočiť na hlavné menu Preskočiť na obsah
Preskočiť navrch stránky Preskočiť na koniec obsahu

Nakladanie s odpadmi

Vyriešený
Prijatý: 07.12.2019
Zodpovedaný: 09.12.2019
Autor: Peter Horka
Zodpovedal: Mária Koscelanská

Podnet:

Dobrý deň,
rád by som Vás touto cestou upozornil, že zverejnený návrh VZN č. 2/2019 o nakladaní s komunálnymi odpadmi a drobnými stavebnými odpadmi na území obce Lužianky je zmätočný, nakoľko si odporujú ustanovenia § 13 ods. 3 písm. a) a § 13 ods. 3 písm. d), pretože "viacvrstvové kombinované obaly (tetrapacky) od mlieka, smotany a iných mliečnych výrobkov, ovocných štiav a džúsov, vína, avivážnych prostriedkov a pod." sú zaradené aj medzi odpady z papiera a lepenky, ale taktiež medzi odpady z plastu, čiže ak ich občan dá do jedeného z uvedených druhov odpadov, poruší druhé z uvedených ustanovení VZN.
Taktiež v súvislosti s nakladaním s odpadmi je podľa mňa potrebné vyriešiť otázku týkajúcu sa už zakúpených jednorazových lístkov na vývoz odpadu, ktoré občan nespotrebuje do 31.12.2019, pričom ako najvhodnejšiu formu navrhujem doplnenie zverejneného návrhu VZN č. 3/2019 o poplatku za komunálne odpady a drobné stavebné odpady.


Odpoveď:

Viacvrstvové kombinované obaly (tetrapaky) nepatria do papiera, ale tak ako doposiaľ do smetnej nádoby na plast. Vo VZN sme to opravili.

Jednorazové lístky zakúpené v roku 2019 môžete použiť aj v novom roku.

Renata Bírová

 

 

 

Komentáre sú dostupné až po prihlásení na Váš Facebook profil. Ak ste neodsúhlasili Cookies, komentáre sa nemôžu zobrazovať.