Preskočiť na hlavné menu Preskočiť na obsah
Preskočiť navrch stránky Preskočiť na koniec obsahu

Oznam polície

Dátum: 02.02.2023
Autor: Obec Lužianky
Oznam polície

Oznam polície  !!!

Každý deň v tomto období dochádza na našich cestách k  vážnym dopravným nehodám. Ich obeťami často bývajú chodci. príčinou mnohých tragických nehôd je nedostatočná viditeľnosť. Vozidlá a cyklisti majú povinnosť pri zníženej viditeľnosti svietiť. &preto si treba uvedomiť, že vidieť a byť videný je životne dôležité nielen pre vodičov, ale najmä pre chodcov a cyklistov. Predchádzajme tomu, aby dopravná nehoda zmenila v zlomku sekundy Váš život a životy Vašich blízkych. Viditeľnosť je možné zvýšiť vhodnou farbou oblečenia a doplnkami reflexných prvkov, ktoré zvyšujú svetelný kontrast voči pozadiu a predlžujú tak vzdialenosť, na akú môže vodič chodca alebo cyklisti spozorovať.

Známe porekadlo hovorí, že za chyby sa platí. A pri dopravných nehodách je to tá najvyššia cena -  život. Polícia preto apeluje - občania nepodceňujte nosenie a používanie reflexných prvkov, ide o Vašu bezpečnosť. Svojou vlastnou opatrnosťou a ostražitosťou predídete zbytočným nepríjemnostiam.

Komentáre sú dostupné až po prihlásení na Váš Facebook profil. Ak ste neodsúhlasili Cookies, komentáre sa nemôžu zobrazovať.